Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef

Jeszcze raz pragnę podziękować za wspólną akcję Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z Unicef wszystkim zaangażowanym!

Zasłużyliście wszyscy na piękny dyplom!

koordynator ds. Unicef Małgorzata Zajkowska

Prawa Dziecka z Unicef

Dnia 26 listopada w naszej szkole odbył się konkurs Prawa Dziecka z Unicef. Koordynator Unicef, p. Małgorzata Zajkowska wraz z klasą 3i przygotowała na ten DZIEŃ szereg niespodzianek‼️ Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach: definiowanie praw, memory, gra kahoot itp.

Na podsumowanie wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Patrycji Nykiel z klasy 1D oraz Julii Wolny z klasy 3g oraz wiersza  napisanego specjalnie na tą okazję przez Krzysztofa Kobusa z klasy 3i.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz gratulujemy  zwycięzcom‼️

1 miejsce klasa 1F

2 miejsce – klasa 1G

3 miejsce – klasa 1A

MOC PREZENTÓW UNICEF

Celem Akcji było przede wszystkim rozwijanie świadomości młodzieży na temat wartości jaką jest pomoc humanitarna oraz kształtowanie postawy zaangażowania społecznego.

W ramach projektu, uczniowie zapoznali się z działaniami UNICEF, zaznajomiły się z historią dzieci z Gwatemali, które zostały dotknięte skutkami kataklizmu. Młodzież zapoznała się z działaniami Unicef oraz możliwościami niesienia pomocy, które polega na dostarczaniu produktów humanitarnych, dzięki którym dzieci mogą lepiej funkcjonować. Głównymi formami pracy była prezentacja filmu, wykonanie plakatów oraz gazetki szkolnej (dziękujemy za pomoc klasie 1A).

Uczniowie przekonali się, że Prezenty bez Pudła to jedna z form niesienia pomocy do której może przyłączyć się praktycznie każdy.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z działaniami Unicef na stronie www.unicef.pl

Zagłosuj na naszą laleczkę!

Dnia 10 marca rusza Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę w ramach projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Jeżeli chcesz aby w naszej szkole rozbrzmiał koncert Majki Jeżowskiej zagłosuj na naszą laleczkę na oficjalnym fan page’u projektu na Facebooku (zakładka po lewej stronie -Wszystkie Kolory Świata):

www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata

Głosowanie: 10.03.2017r. (od godz. 11.00) – 17.03.2017r. (do godz. 11.00) Ogłoszenie wyników konkursu: 17.03.2017r.

O wygranej zadecyduje ilość głosów oddanych na naszą laleczkę.

Korzystanie z aplikacji konkursowej jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem komputerów stacjonarnych i laptopów. 

WSZYSTKO W NASZYCH RĘKACH!!!

koordynator akcji: Małgorzata Zajkowska

Czas na podsumowanie akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”.

Sprzedane laleczki: 85 sztuk, zebrane pieniądze: 1164,10 złotych, łączna liczba dzieci, które zostaną objęte programem szczepień: 116

Dnia 8 grudnia 2016 r. odbyła się Noc Szycia Lalek. Tego wieczoru gościła u nas w szkole Telewizja Polska (byliśmy w programie; Teleexpress Extra oraz Kronika Szczecin). Udzieliliśmy też wywiadu do radio Eska oraz radio Koszalin. Oprócz rozgłosu pozyskaliśmy też sponsora-Piekarnia Kaliszczak, która ufundowała na ten wieczór uczniom naszej szkoły przepyszne drożdżówki

Wykonaliśmy łącznie 115 ślicznych lalek. Wykonane lalki zostały zaprezentowane i sprzedawane w „Noc Szycia Lalek” oraz podczas kiermaszu w naszej szkole, który odbył się trzykrotnie. Sprzedano łącznie 85 lalek za łączną kwotę 1164,10 złotych. 
Wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom dziękujemy za okazane serce. [serce] Razem pomogliśmy zaszczepić 116 dzieci w Angoli!

koordynator: Małgorzata Zajkowska

Konkurs na plakat – rozstrzygnięty

Konkurs na plakat dotyczący akcji Unicef WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA rozstrzygnięty!!!

I miejsce zajęła Magdalena Krukowska

II miejsce  Klaudia Cybulska oraz Gabriela Malarczyk 

III miejsce Wiktoria Melewska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do szycia laleczek!

organizator: Małgorzata Zajkowska

„Wszystkie kolory świata” – konkurs!

KONKURS PLASTYCZNY PROMUJĄCY AKCJĘ

SZYCIA LALECZEK DLA UNICEF

 Regulamin konkursu