Samorząd Szkolny 2021/2022

RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w roku szkolnym 2021/2022

Przewodnicząca SU – Nadia Oterska – 3B

Szymon Ruchwa – zastępca – klasa 3F
Piotr Burzak – skarbnik – klasa 3F

Rada SU

Alicja Sommerfeld

Amelia Sobecka

Anna Tartas

Eryka Mendyk

Maja Sominka\Maja Ziółkowska

Malwina Ciuła

Michelle Sowicka

Mikołaj Woźniak

Aleksandra Gawienowska

Oliwier Fornalik

Sara Szydłowska

Tatiana Zbroszczyk

Wiktoria Hoffmann

Wiktoria Jagodzińska

Wioletta Brzozowska

Zofia Owczarek

Zuzanna Żmajlik

OPIEKUN SAMORZĄDU: Sylwia Dąbrowska

OPIEKUN RADIOWĘZŁA: Andrzej Wysocki

MIKOŁAJKI

Dziś 6 grudnia w VLO odbyły się mikołajki.

Osoby ze świątecznymi częściami ubioru były zwolnione z niespodziewanych odpowiedzi ustnych – co było dzisiejszym okienkiem kalendarza adwentowego stworzonego przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie klasy wymieniały się mikołajkowymi prezentami, można było także posłuchać, dzięki niezawodnemu radiowęzłowi, okazjonalnych piosenek podczas przerw.

W całej szkole zapanowała świąteczna, ciepła atmosfera..

Andrzejki

Lanie wosku, wróżby z kwiatów, atramentu, kamieni i orzechów, tarot… to tylko kilka wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły z okazji Andrzejek, czyli niezwykłego dnia pełnego magii i odkrywania tajemnic przyszłości, zorganizowanego przez RSU.

Ktoś dowiedział się, kiedy zdobędzie upragniony milion… Ktoś inny poznał imię swojej ukochanej… wszyscy natomiast świetnie się bawili!

Straszny Dzień

W piątek (28.10) w VLO odbył się tradycyjny Straszny Dzień! Klasy rywalizowały ze sobą w upiornych konkurencjach – „Jaka to melodia”; „Quiz o horrorach”; „Ilość przebranych osób w klasie” oraz „Zdjęcie w wylosowanym kostiumie”. Ta ostatnie zadanie okazało się najtrudniejsza do rozstrzygnięcia. Magiczne zdjęcia naszych uczniów pozostawiały obserwatorowi pytanie – „które z nich jest najlepsze?”.

Ostatecznie konkurencję wygrały Oliwia i Bianka, czyli czarujące elfki z 3B, zdobywając tym samym pierwsze miejsce dla swojej klasy.

Zaś drugie miejsce zajęła klasa 2C, trzecie miejsce należy do klasy 1F a czwarte – 2G.

W tym roku upiornie prezentował się również główny hol a klimatu dodawała muzyka z horrorów puszczana przez nasz niezastąpiony radiowęzeł. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, to był wyjątkowy dzień.

Melonik, etola, perły…

Melonik, etola, perły… to tradycyjne już dodatki do eleganckich strojów uczniów VLO w Dniu Elegancji. Najlepiej przygotowani zaprezentowali swoje kreacje na Pokazie Wdzięku i Elegancji. Wszyscy wyglądali niezwykle szykownie.

Jury po burzliwej naradzie postanowiło przyznać tytuł Najbardziej Eleganckiej Pary Mai Hołowoskiej i Szymonowi Jurkiewiczowi z klasy IG oraz Idze Gancarczyk i Filipowi Gralakowi z klasy IIC.

Wyróżniono również Annę Taras i Mikołaja Woźniaka z klasy IC oraz Klaudię Palszys i Filipa Wójtowicza z klasy IE

Zjednoczeni w słusznej sprawie

#MłodziKoszalinzUkrainą

Samorządy Uczniowskie koszalińskich szkół ponadpodstawowych zjednoczyły siły w słusznej sprawie! Tragedia Ukrainy dotknęła nasze ukraińskie Koleżanki i Kolegów

Postanowiliśmy nie być obojętni! Spotkaliśmy się, aby połączyć siły i wspólnie szerzyć dobro!

Mamy zamiar wykorzystać naszą moc!

Chcemy pomagać długofalowo i na bieżąco monitorować potrzeby ukraińskich rodzin.

Nie zapominamy o żołnierzach walczących na froncie, o cywilach, którzy zostali na wojnie i o tych, którym udało się dostać do granicy.

Powołaliśmy koordynatorów działań w każdej szkole, aby nasza pomoc była spójna! Jesteśmy w stałym kontakcie z instytucjami pomocowymi: PCK, Caritas Polska, Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Związkiem Ukraińców w Koszalinie, Fundacją „Zdążyć z miłością”, Internatem przy ZS nr 10 w Koszalinie, Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Pamiętajcie, że RAZEM możemy więcej

Bądźmy solidarni z Ukrainą

Andrzejki bez wróżb…? to nie Andrzejki!

Aby tradycji stało się zadość, Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów naszej szkoły andrzejkowe wróżby. Można było poznać imię miłości swojego życia, przepowiedzieć przyszłość z kart, kamieni szlachetnych, kości do gry. Nie zabrało również lania wosku🕯Niech spełnią się tylko te najlepsze wróżby.

Weź udział w quizie i idź na koncert!

W dniach 2 i 3 listopada na długiej przerwie przy pokoju samorządu odbędzie quiz dotyczący muzyki rockowej oraz odbywającego się w Koszalinie już po raz 37 festiwalu rockowego Generacja. Główną nagrodą są wejściówki na koncert zespołu Materia.

Koncert odbędzie się 10. listopada w klubie 105.

Wybory do Prezydium Rady Samorządu Uczniowskiego

Dnia 16. października 2017 r. odbyły się wybory do Prezydium Rady Samorządu Uczniowskiego.

Oddano 585 głosów. 25 głosów było nieważnych. Przewodniczącym Prezydium Rady Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Wolfram z klasy 1p – otrzymała 237 głosów.

144 głosy otrzymała Wiktoria Paprzycka z klasy 1h i obejmie stanowisko zastępcy Przewodniczącego Prezydium Rady Samorządu Uczniowskiego.

Sekretarzem została Agnieszka Gawrońska z klasy 1b, która otrzymała 121 głosów. Julia Podburaczyńska z klasy 1o zdobyła 58 głosów.

Dzień Elegancji

Dzisiaj 08. marca już po raz trzeci obchodzimy Dzień Elegancji. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani klasycznie elegancko- mężczyźni koszule, krawaty, smokingi, fraki; kobiety suknie, garsonki, kostiumy, kapelusze… Tak jak w ubiegłych latach wybraliśmy Miss i Mistera Elegancji. 

W tym dniu odbyły się również zdjęcia klasowe. Samorząd szkolny ogłosił konkurs na najbardziej eleganckie zdjęcie klasowe.

Konkurs był wliczany do punktacji na najbardziej aktywną klasę.
Wybory odbyły się na długiej przerwie i fragmencie czwartej lekcji.

Mikołajki w szkole;)

W konkursie mikołajkowym na najlepsze świąteczne przebranie pierwsze miejsce zajął Mateusz Waszkiewicz z kl. I Ga, na drugim miejscu uplasowała się Patrycja Brocaz tej samej klasy, a trzecie miejsce zajął Alexander Holz z klasy 2J

 Na przerwach można było wziąć udział w słodkim quizie o Mikołaju. W tym dniu również na przerwach słuchaliśmy świątecznej muzyki, a długą przerwę uświetniły swym śpiewem utalentowani uczniowie.