„Bałtyk bez barier”

30 września 2022r. w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia w ramach programu „Bałtyk bez barier”. Zajęcia prowadzone były przez pracowników naukowych Fokarium Stacji Morskiej  Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego na Helu. Tematem zajęć było środowisko przyrodnicze Bałtyku połączone z doświadczeniami dotyczącymi rozprzestrzenianiu się hałasu w wodzie i przystosowaniu fok do życia w morzu. Zajęcia poruszały tematykę z zakresu biologii i geografii.

Konkurs Literacki Gazety „Obywatelskiej”

Wśród osób nagrodzonych i wyróżnionych przez jury znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

W kategorii proza: Weronika Górna – kl. 3B

W kategorii poezja: Hubert Górnik – kl. 3B

Gratulacje dla opiekuna – pani J. Stokłos-Czechowskiej

Spacerkiem po Drodze Mlecznej

Spacerkiem po Drodze Mlecznej – tak brzmiało hasło tegorocznych otrzęsin klas pierwszych. Był Księżyc, Mars, Merkury, Uran i Neptun. Nie zabrakło Słońca i Wenus. Wszystkie klasy pierwsze przeżyły nieziemską przygodę mierząc się z kosmicznymi zdaniami. Musieli między innymi zmieścić się do rakiety, uporządkować Układ Słoneczny i utrzymać porządek wśród pierścieni Saturna.

Pierwszaki rewelacyjnie upodobnili się do swoich Ciał Niebieskich, a ich rywalizacja była przede wszystkim wspaniałą zabawą.

Zdobywcami Kosmosu została klasa IC oraz IE i IF, wszystkie klasy szczęśliwie powróciły z nieziemskiej podróży i dołączyły do społeczności szkolnej VLO.

Giełda podręczników

Giełda podręczników odbędzie się 21 września (środa) w bibliotece szkolnej w godzinach 9-12.

ZAPRASZAMY!

 

Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina

W dniu 22.06.2022 w gmachu Filharmonii Koszalińskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Koszalina dla najlepszych uczniów. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły- Nikola Guzińska i Krzysztof Gałuszewski. Nauczyciele, którzy pomogli naszej koleżance i naszemu koledze w przygotowaniach do olimpiad-pan Arkadiusz Gryk i pani Katarzyna Klasicka, zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów.

V LO – ALEJĄ GWIAZD

Po raz kolejny nasza szkoła stała się miejscem wyjątkowym. Ostatnio odwiedziła nas nasza Absolwentka – Dominika Wysocka – zwyciężczyni 10 edycji programu TVN „Top Model”. Pomimo wielu zadań wynikających z pełnionej funkcji, znalazła czas dla nas, naszej szkoły, naszego miasta Koszalina. Dlatego było nam bardzo miło, że zechciała się spotkać z Dyrekcją Szkoły, ze swoją byłą wychowawczynią i uczniami. Dominika bierze udział w wielu przedsięwzięciach, licznych kampaniach modelingowych, podróżując jako ambasadorka naszej szkoły po Europie i świecie.

Dominiko, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i życzymy Tobie wielu sukcesów. Zapraszamy do nas częściej!!!

Finalistka Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Aleksandra Marczak z klasy 3F została finalistką etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Gratulujemy!

Energia drzemiąca w skałach

Pod takim hasłem przebiegła XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego-Środowiskowego ,,Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”.  Uczniowie naszej szkoły od wielu lat uczestniczą w kolejnych edycjach tego konkursu osiągając tytuły laureatów oraz wyróżnienia.

31 maja 2022 roku laureatami półfinału regionalnego zostali:

Krzysztof Kobus – tegoroczny maturzysta (II miejsce) oraz Aleksandra Kudelska – uczennica klasy III E (III miejsce).

Wyróżnienia otrzymały: Kinga Szuster (kl. III D) i Tatiana Back (kl. II D).

Wyróżnienie dodatkowe – Nagrodę Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim zdobyła Paula Pawełczyk, uczennica klasy III D.

Opiekunami uczniów były Aleksandra Królikiewicz i Joanna Sobkowiak. Wszystkim serdecznie gratulujemy!