Mała retencja-więcej wody dla przyrody

Dnia 30.09.2021 uczniowie klasy IIC i IIB naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach terenowych, które odbyły się na terenie Rezerwatu Przyrody Sieciemińskie Rosiczki.

Zajęcia odbyły się w ramach edukacyjnego projektu pt. Mała retencja-więcej wody dla przyrody. Projekt ten realizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody przy pomocy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Integracja w Swołowie

Słońce czy deszcz to ważna sprawa, ale najważniejsza jest dobra zabawa. Uczniowie klasy 1F na wyjeździe integracyjnym w Swołowie.

Opiekunowie: Magdalena Kret i Wioletta Syczewska 

Integrujemy się!

Klasy IE z wychowawcą Izabelą Ciemińską i ID z wychowawcą Urszulą Borucińską spędziły wspólnie, ale i osobno dzień na integrację zespołów klasowych. Najpierw odbyły się warsztaty, potem spacer po parku… a na koniec wspólna gra w kręgle.

Dzień Aktywności Fizycznej

W dniu wczorajszym odbył się Dzień Aktywności Fizycznej. Rywalizowały ze sobą wszystkie klasy w indywidualnych konkurencjach sportowych oraz w testach wiedzy o sporcie i o zdrowiu.

Najbardziej aktywną klasą okazała się 2F zdobywając  I miejsce.  II miejsce zajęła 2C, natomiast III miejsce klasa 2h.

Lipowy zakątek w VLO

Uczniowie pierwszej klasy o profilu biologiczno- chemicznym na lekcji  botaniki w „Lipowym zakątku”- ścieżce przyrodniczej VLO.

2C w OGRODACH

Klasa 2C wraz z p. Pauliną Krasowską i p. Dorotą Chmielińską wybrała się 2️ czerwca na wycieczkę do Ogrodów Hortulus.

Uczniowie podziwiali przyrodę, ładowali energię, relaksowali się na łonie natury i przede wszystkim odbudowywali relacje po zdalnym nauczaniu.

2E na Kaszubach

Klasa 2E z panią Moniką Kołodziejek i Urszulą Borucińską brała udział w wycieczce do Kościerzyny na Kaszubach.

Efektem tej wycieczki była wspólna integracja. Uczniowie zrelaksowali się na łonie natury, spędzali czas na świeżym powietrzu grając w różne gry.

Punktem kulminacyjnym wyprawy było zwiedzanie z leśnikiem pięknych terenów zielonych okolic Kościerzyny.

2F w Energylandii

Hyperion, Speed Water Coaster, Anacona… to tylko niektóre atrakcje Energylandii, na których szalała klasa IIF z opiekunami panią Sylwią Dąbrowską i panem Witoldem Lemke.

Ekstremalnym wrażeniom nie było końca Kolejnych niezapomnianych wspomnień dostarczyła wizyta na Wzgórzu Królewskim i odwiedziny u Smoka Wawelskiego.

Naładowani pozytywną energią możemy wracać na finał roku szkolnego.

Zajęcia warsztatowe z chemii

Uczniowie klasy 1B naszego liceum wraz z wychowawcą Wiolettą Kordylas piątkowe zajęcia (11 czerwca) odbyli w Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. Młodzież na zajęciach warsztatowych z chemii samodzielnie wykonywała doświadczenia, a zajęcia z biologii obejmowały mikroskopowanie. W przerwie uczestnicy zajęć integrowali się przy grillu oraz wykonywali modele struktur komórkowych i cząstek związków chemicznych. Zajęcia zakończone zostały spacerem po plaży.

14 czerwca również klasa 1D z wychowawczynią Beatą Ulman wraz z nauczycielem biologii i chemii – Magdaleną Radko udała się na wycieczkę do Sarbinowa na warsztaty biologiczno-chemiczne w Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczestnicy mogli sami wykonać doświadczenia chemiczne, jak również obejrzeć pod mikroskopem preparaty takie jak np. skrzydło motyla. Po efektywnych zajęciach był czas na upieczenie kiełbasek i odpoczynek na świeżym powietrzu. Potem klasa udała się na promenadę i plażę by razem miło spędzić czas.

Lekcja języka angielskiego

Nie ma jak to poczytać na świeżym powietrzu w języku angielskim! A wszystkie te świetne książki z naszej szkolnej biblioteki!