Cały rok czekania, bycia grzecznym … i wreszcie jest‼️

Mikołaj‼️

Tradycyjnie już w jego święto na korytarzach naszej szkoły można było zobaczyć uczniów i nauczycieli  w świątecznych sweterkach, mikołajowych czapkach, z rogami renifera… nie zabrakło również śnieżynek i elfów.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili i zasłużyli na prezenty.

Słyszysz Mikołaju

Otrzęsiny klas pierwszych

Otrzęsiny klas pierwszych to już tradycja w VLO. Zawsze są związane z dobrą zabawą i zaskakującymi zadaniami dla pierwszaków. W tym roku dodatkowo sama matka natura postarała się o to, aby nasze otrzęsiny były wyjątkowe. I były‼️ Każda klasa zaprezentowała się w stylistyce wylosowanej przez siebie bajki – były więc Minionki z Gru, Maniek z Sidem i Diego, Chudy i Bazz Astral….   

Gratulujemy kreatywności, odwagi a przede wszystkim udanej współpracy. I choć każda z klas zaprezentowała się wspaniale, trzy z nich otrzymały nagrody jury: klasa IC, IA i IE.
Gratulujemy i wszystkich uczniów klas pierwszych witamy w społeczności VLO

„NIEZWYKŁE PRZYPADKI STANISŁAWA LEMA”

Finał konkursu „NIEZWYKŁE PRZYPADKI STANISŁAWA LEMA” za nami‼️ Rywalizacja była ogromna, a nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pan dyrektor Arkadiusz Gryk, pani Marzena Ponurko oraz pani Dorota Chmielińska.

Dziękujemy również pani dyrektor Bożenie Sobkowiak za udział w tej „niezwykłej oraz nieprzypadkowej” uroczystości i wręczenie dyplomów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się ogromną wiedzą o naszym patronie.

A oto najlepsi z najlepszych:

I miejsce – klasa I B

II miejsce – klasa 3 F

Wielkie brawa!

„Walka o niepodległość Rzeczypospolitej w latach 1918-1924”

10.11.2021 roku w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja dotycząca Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie mieli okazję rywalizować w grze dydaktycznej pt: „Walka o niepodległość Rzeczypospolitej w latach 1918-1924”. W czasie rywalizacji uczniowie odpowiadali na pytania związane z wydarzeniami dotyczącymi niepodległości Polski, oraz dokonaniami „Ojców Niepodległości”: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

Z tej okazji Patrycja Kępa, Marcin Kosior z 2C, Filip Stepuk z 2B oraz Jakub Braniecki, Konrad Baranowski, Miłosz Kalkowski (2F) razem z Aleksandrem Kozłowskim z 3F przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z innych klas prelekcje o tej tematyce.

Uczniowie mogli obejrzeć edukacyjny film i sprawdzić swoją wiedzę o HIV i AIDS podczas krótkiego quizu. Z tej okazji odbył się również konkurs wiedzy na temat HIV i AIDS.  

Opiekunami przedsięwzięcia byli: A. Krężołek Liszka, K. Klasicka, W. Kordylas i M. Radko
 

WIELKIE WYDARZENIE W TWOJEJ SZKOLE W TWOJEJ SPRAWIE!

Dokładnie 32 lata temu światowi przywódcy podjęli historyczne zobowiązanie wobec dzieci na świecie, uchwalając Konwencję o Prawach Dziecka. Jest to najważniejszy dokument dotyczący praw dziecka.
Tego dnia prosimy aby każdy uczeń oraz nauczyciel ubrał się na niebiesko lub chociaż miał jakiś element w tym kolorze, kokardka itp. na znak obrony PRAW DZIECI.


To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka, że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie!
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata.

Dnia 26 LISTOPADA postanowiliśmy uczcić ten dzień w NASZEJ SZKOLE i zorganizować konkurs dla uczniów.

Zapraszamy przedstawicieli klas pierwszych do udziału w konkursie!!!

Przerwa na Czytanie

28 października 2021 roku w naszej szkole przeprowadzono II Międzynarodową Akcję „Przerwa na Czytanie”. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy V LO im. Stanisława Lema wspólnie czytali w trakcie przerw międzylekcyjnych, ale także w trakcie lekcji. Na korytarzach, w bufecie, w szatniach członkowie samorządu uczniowskiego rozwiesili plakaty promujące wydarzenie i rozłożyli książki z „Bookcrossingu”, które zostały wykorzystane podczas wspólnego czytania. .
Wydarzenie co roku odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, lokalni organizatorzy na jego przeprowadzenie mają czas od 1 do 31 października. Celem Akcji „Przerwa na Czytane” jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,
– środowiska lokalnego,
– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe,
– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi,
– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym
miejscu.

W ubiegłorocznej edycji udział w akcji wzięło łącznie 149 851 osób z 874 placówek oświatowych z Polski i 17 ze świata, m.in. z Litwy, Kazachstanu, Portugalii, Czech, Francji. W tym roku w gronie szkół biorących udział w „Przerwie na czytanie” znajdzie się również nasza szkoła!

Na międzynarodowe wyniki przyjdzie trochę poczekać, zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
Organizatorami akcji byli biblioteka szkolna i samorząd uczniowski.

Dziękujemy nauczycielom za wsparcie promowania akcji w poszczególnych klasach.
#PRZERWANACZYTANIE

Święto Niepodległości – zdjęcia

Bieg Niepodległości:

Happening Teatru ”Na bosaka” wywiad Kto Ty jesteś?”:

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych:

Wspólne czytanie klasyki  literatury polskiej:

Szkolny Konkurs na plakat -„Portret bohatera narodowego, patrioty?”:

Fizyka inaczej – galeria

Turniej piłki ręcznej w listopadzie