V Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie

REKRUTACJA

I miejsce w XXIII Okręgowych Mistrzostwach PCK

9 maja 2015r. Drużyna Sanitarna Kompanii Szkolnej w składzie: Marta Dec, Arkadiusz Trzciński, Tomasz Rozmus, Izabela Krakowiak, Michał Krakowski oraz Agnieszka Rogala  reprezentowała V Liceum Ogólnokształcące przy  Zespole Szkół nr 2 w Koszalinie na kolejnym etapie Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Szczecinie.

Drużyna zmagała się z zdarzeniami dnia codziennego na 8 stacjach, gdzie kolejno uczestnicy udzielali  pierwszej pomocy oraz wykazywali się umiejętnościami nie związanymi z pierwszą pomocą.

Utrudnieniem a zarazem dobrą praktyką dla uczestników okazała się znajomość języków obcych, która sprawiła odpowiednią komunikację pomiędzy poszkodowanymi a ratownikami.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Koszalinie pokonali 5 drużyn wyłonionych podczas Mistrzostw Rejonowych  i zajęli I miejsce w XXIII Okręgowych Mistrzostwach Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasi uczniowie  będą reprezentować województwo zachodniopomorskie na etapie centralnym , który odbędzie się 13 czerwca 2015r. w Lublinie (województwo lubelskie). Po raz kolejny będziemy trzymać kciuki!!!

{gallery}PCK{/gallery}

Skip to content