V LO i ZPSM łączy siły dla Hospicjum w Darłowie

Efektem wspólnej akcji pod hasłem „Pola Nadziei” było zebranie 1960 zł na rzecz podopiecznych Domu Hospicyjno – Opiekuńczego im. bpa Czesława Domina w Darłowie. Zbiórka odbyła się w niedzielę 23.05.2021 r. przy koszalińskiej Katedrze. Termin wyznaczony początkowo przez Hospicjum został przełożony ze względu na trwające jeszcze w kwietniu ograniczenia związane z pandemią. Wolontariusze z obu szkół dzielnie zbierali datki do puszek. Z naszej szkoły byli to:

Julia Bireta i Małgorzata Kuzenin z kl. 2h,

Agnieszka Jaworska i Olimpia Maciejak z kl. 2C,

Aleksander Dąbrowski z kl. 2A

Współpraca szkół przyczyniła się do zebrania tak znacznej kwoty, ponadto uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego z racji wieku, wykazali się opiekuńczością w stosunku do młodszych uczestników z koszalińskiego Muzyka.

Jako organizatorka akcji i opiekunka całej grupy bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie wszystkim wolontariuszom. Podziękowania należą się także proboszczowi Katedry za umożliwienie akcji. Wyrażam wdzięczność także wychowawcom za zachęcenie uczniów: Sylwii Dąbrowskiej, Marii Glasner oraz Paulinie Krasowskiej.

Dzięki zebranym pieniążkom uda się zakupić choć trochę potrzebnych środków aby ulżyć w cierpieniu osobom chorym i umierającym, oraz aby hospicjum mogło pełnić nieustannie swoją misję.

Emilia Raczyńska